Još toga otkrivam ovih dana

Kućice

30 April 2011

Izložbe koje lilla a organizuje (do sad ih je bilo nekoliko) mame, kao magične, da učestvujete, i mene i decu. Zato smo Niki i ja pravili plavu kućicu zajedno, ali je Betino malo remek delo bilo plod njene mašte u potpunosti. Kako bi lepo bilo dodati im još dvorište i preseliti se u taj mali lepi svet. Čista radost!


Zvezdarište pod zvezdama

21 April 2011

Danas idemo da gledamo pozorišnu predstavu "English bukvar" dečijeg pozorišta iz Jagodine. Volim ovakve festivale zato što imamo priliku da pogledamo i nešto što nije na rednovnom beogradskom repertoaru. Jednimo mi je žao što nisam mogla da vodim decu na predstavukoja je bila u podne, "Plastične bašte", ali ne može se baš sve, zar ne?!

Ono što mi je u vezi ovogodišnjeg Zvezdarišta bilo zanimljivo je što smo Beti i ja uspele, u nedelju veče, da odemo na  svetlosni performans umetničke grupe pod nazivom "Radio.Nica". Za nju (pa i za mene) je ovo bilo neko novo iskustvo, neobično i sasvim drugačije od svih predstava i izložbi koje je dosad videla. A ja sam srećna što joj se pruža mogućnost da iskusi i neke neobične stvari, da počne umetnost da doživljava na svoj način. Pa makar rekla da joj se ne dopada, što ovog puta uopšte nije bio slučaj.

Deca istražuju rekvizite
Čeka se vatromet

A Beti pozira mami sa svojom vilinskom šminkom. Zapravo smo se vraćali sa rođendanske žurke.
 
Vatromet na kraju, bio joj je najuzbudljivija stvar. Iskrena svetlosna radost, pod zvezdarskim zvezdama.

Deda

20 April 2011


Na stepenicama, dok se penjemo u ovaj naš čardak ni na nebu ni na zemlji.
- Mama, a šta ću ja da nosim?
- Evo tebi... ova kesa.
- Daj. Pfff
- Jel ti teško?
- Nije...Mama, nosim je kao neki staaari deda.
- Samo se ti penji, pa budi kakav god hoćeš deda.
- E pa, ja nisam stari deda, ja sam novi deda!
Hihihi. To se zove logika, ljubi ga mama. A deda nek gleda šta će.

Trešnja



PROCVALA JE TREŠNJICA
Procvala je trešnjica
sva u belom cvetu
a vrapčići cvrkuću
oko nje u letu:

Dživ, dživ, dživ, dživ...

Cvetaj cvetaj trešnjice
plodovi nek pupe
da crvenih trešnjica
vrapčićima bude.

Dživ, dživ, dživ, dživ...

Kartonske kutije su zakon

14 April 2011

Beti i Niki ovako vide sebe.
Lilla a ponovo pravi izložbu, objaviće je 4. maja, a tema je grad od kartonskih kutija.
Sa portretima smo i zakasnili i pogrešili, trebalo je nacrtati samo lice na okrugloj podlozi.

Sada imamo vremena do 29. aprila da od kartonske kutije (od cipela, keksa ili korn fleksa) napravimo kuću ili zgradu, da lepimo, bojimo, dodajemo šta god nam padne na pamet (saksije sa cvećem i veš koji se suši na prozoru ili terasi, dal će neko dete da napravi propalu fasadu?!???).

Onda napravimo slike, sa belom pozadinom, slikano odozdo. (otprilike ovako)
Dodamo tome ime autora i kratak tekst o kućici i pošaljemo na lilla.a.design(at)gmail.com.
A onda se vidimo na izložbi.

Nešto slično organizuje i 3xmama sa bloga Rastemo.
Tema je uskrs, njena adresa triputamama@gmail.com, a rok je 25. april. Ako ste bilo šta pravili i zabeležili foto aparatom, onda se prodružite virtualnoj riznici radova.

U međuvremenu obavezno vidite kako je ova mama od šarenih tufera za skidanje šminske napravila fenomenalne piliće!


Umetnici, vidimo se!

 
Creative Commons лиценца
Ово дело је лиценцирано под условима лиценцеCreative Commons Ауторство-Некомерцијално-Без прерада 3.0 Србија. Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Serbia License.