Izložbe koje lilla a organizuje (do sad ih je bilo nekoliko) mame, kao magične, da učestvujete, i mene i decu. Zato smo Niki i ja pravili plavu kućicu zajedno, ali je Betino malo remek delo bilo plod njene mašte u potpunosti. Kako bi lepo bilo dodati im još dvorište i preseliti se u taj mali lepi svet. Čista radost!
Omiljena mesta na netu
I otkrivam...
Zazubice
Lista omiljenih blogova
-
Pumpkin Jokes9 hours ago
-
I love reading17 hours ago
-
-
DIY peacock gravel mosaic art4 years ago
-
-
Bee Unit Study6 years ago
-
-
House Hunters International Tell All9 years ago
-
-
Felt Heart Flowers10 years ago
-
Some things I've made recently.10 years ago
-
-
Aug 26, Paper Harvest13 years ago
-
-
Još toga otkrivam ovih dana
Interesantno i više od toga
-
Kradem ljubav6 months ago
-
-
-
Nevidljivi ljudi2 years ago
-
Hello world!3 years ago
-
-
-
Сунце у нама5 years ago
-
-
-
-
Pređeni put8 years ago
-
Čudim se!!! Pozorišta10 years ago
-
-
Udomiše me15 years ago
-
Ne sme nikad da se zaboravi!!!15 years ago
-
-
-
Zvezdarište pod zvezdama
21 April 2011
Danas idemo da gledamo pozorišnu predstavu "English bukvar" dečijeg pozorišta iz Jagodine. Volim ovakve festivale zato što imamo priliku da pogledamo i nešto što nije na rednovnom beogradskom repertoaru. Jednimo mi je žao što nisam mogla da vodim decu na predstavukoja je bila u podne, "Plastične bašte", ali ne može se baš sve, zar ne?!
Ono što mi je u vezi ovogodišnjeg Zvezdarišta bilo zanimljivo je što smo Beti i ja uspele, u nedelju veče, da odemo na svetlosni performans umetničke grupe pod nazivom "Radio.Nica". Za nju (pa i za mene) je ovo bilo neko novo iskustvo, neobično i sasvim drugačije od svih predstava i izložbi koje je dosad videla. A ja sam srećna što joj se pruža mogućnost da iskusi i neke neobične stvari, da počne umetnost da doživljava na svoj način. Pa makar rekla da joj se ne dopada, što ovog puta uopšte nije bio slučaj.
Vatromet na kraju, bio joj je najuzbudljivija stvar. Iskrena svetlosna radost, pod zvezdarskim zvezdama.
Ono što mi je u vezi ovogodišnjeg Zvezdarišta bilo zanimljivo je što smo Beti i ja uspele, u nedelju veče, da odemo na svetlosni performans umetničke grupe pod nazivom "Radio.Nica". Za nju (pa i za mene) je ovo bilo neko novo iskustvo, neobično i sasvim drugačije od svih predstava i izložbi koje je dosad videla. A ja sam srećna što joj se pruža mogućnost da iskusi i neke neobične stvari, da počne umetnost da doživljava na svoj način. Pa makar rekla da joj se ne dopada, što ovog puta uopšte nije bio slučaj.
| Deca istražuju rekvizite |
| Čeka se vatromet |
| A Beti pozira mami sa svojom vilinskom šminkom. Zapravo smo se vraćali sa rođendanske žurke. |
Deda
20 April 2011
Na stepenicama, dok se penjemo u ovaj naš čardak ni na nebu ni na zemlji.
- Mama, a šta ću ja da nosim?Hihihi. To se zove logika, ljubi ga mama. A deda nek gleda šta će.
- Evo tebi... ova kesa.
- Daj. Pfff
- Jel ti teško?
- Nije...Mama, nosim je kao neki staaari deda.
- Samo se ti penji, pa budi kakav god hoćeš deda.
- E pa, ja nisam stari deda, ja sam novi deda!
Trešnja
PROCVALA JE TREŠNJICA
Procvala je trešnjica
sva u belom cvetu
a vrapčići cvrkuću
oko nje u letu:
Dživ, dživ, dživ, dživ...
Cvetaj cvetaj trešnjice
plodovi nek pupe
da crvenih trešnjica
vrapčićima bude.
Dživ, dživ, dživ, dživ...
Kartonske kutije su zakon
14 April 2011
| Beti i Niki ovako vide sebe. |
Sa portretima smo i zakasnili i pogrešili, trebalo je nacrtati samo lice na okrugloj podlozi.
Sada imamo vremena do 29. aprila da od kartonske kutije (od cipela, keksa ili korn fleksa) napravimo kuću ili zgradu, da lepimo, bojimo, dodajemo šta god nam padne na pamet (saksije sa cvećem i veš koji se suši na prozoru ili terasi, dal će neko dete da napravi propalu fasadu?!???).
Onda napravimo slike, sa belom pozadinom, slikano odozdo. (otprilike ovako)
Dodamo tome ime autora i kratak tekst o kućici i pošaljemo na lilla.a.design(at)gmail.com.
A onda se vidimo na izložbi.
Nešto slično organizuje i 3xmama sa bloga Rastemo.Tema je uskrs, njena adresa triputamama@gmail.com, a rok je 25. april. Ako ste bilo šta pravili i zabeležili foto aparatom, onda se prodružite virtualnoj riznici radova.
U međuvremenu obavezno vidite kako je ova mama od šarenih tufera za skidanje šminske napravila fenomenalne piliće!
Umetnici, vidimo se!
Subscribe to:
Posts (Atom)